Přírodní kosmetika je opravdu tak dobrá, jak se domníváme

Co se může skrývat za značkou Natural a jak se nemýlít s výběrem správného produktu.

Jaký je rozdíl mezi přírodní a organickou kosmetikou?

Pojmy “přírodní” a “organické” jsou často považovány za synonymum, i když ve skutečnosti tomu tak není. Všechny organické kosmetiky jsou přírodní, ale ne všechny přírodní – organické.

Mají pouze tři rozdíly.

1. Počet přírodních složek

Přírodní kosmetika může být nazývána kosmetika, která obsahuje alespoň jednu přírodní složku. Množství přírodních složek v certifikované organické kosmetice se pohybuje od 60 do 100%, v závislosti na zemi původu.

2. Dostupnost certifikátu

V USA bude certifikát USDA Organic obdržet pouze produkt, v němž bude nejméně 95% přírodních složek. Norma COSMOS přijatá v Evropské unii, francouzské společnosti Cosmebio a italská společnost ICEA / AIAB vyžadují od výrobců to samé. Další evropská organizace, NaTrue, postačí 75% a britský NPA bude spokojen s 60%.

Řasenka značky Dizao která se vyrábí v USA má certifikaci USDA Organics.

3. Kvalita přísad

Přísady ingrediencí musí při pěstování splňovat požadavky na ekologické označení bez použití chemikálií.

Jak bezpečná je přírodní kosmetika a organická kosmetika?

Přírodní kosmetika ani organická kosmetika a vlastně absolutně bezpečná kosmetika neexistuje.

Přírodní látky mohou způsobit alergie.

Přírodní kosmetika – Některé složky přírodní kosmetiky, jako je levandulový a čajovníkový olej, výtažek z máty, citronu a vápna, dokonce i propolis mohou způsobit alergie. Alergie k vybraným kosmetickým přísadám. Majitelé citlivé kůže by měli být obzvláště opatrní.

Některé přírodní složky mohou způsobit exacerbaci onemocnění.

Přírodní kosmetika která obsahuje eukalyptový olej může způsobit kontaktní dermatitidu. Výrobky s lanolinem často způsobují vyrážky nebo podráždění pokožky a způsobují rozvinutí akné.

Výtažky z citrusů, levandule a čajového stromu mohou zvýšit citlivost na fototoxicity esenciálních olejů určených pro kosmetické účely. Kůže je pak citlivější na slunečním světle a zvyšuje riziko spálení přispívají k tvorbě pigmentových skvrn nebo k vyblednutí pokožky.

Přírodní a organické produkty se rychle stávají zdrojem bakterií.

Přírodní kosmetika – Pokud ve složení kosmetiky dominují přírodní ingredience, jeho trvanlivost bude kratší než životnost syntetických analogů. Faktem je, že vonné látky, barviva a konzervační látky získané z rostlinných extrakcí jsou méně stabilní.

V případě porušení podmínky skladování mastných olejů jsou poškozené účinné látky. V nádobě se hromadí patogenní bakterie, které se čas od času dostávají na kůži.

Pokud jste na obalu nenalezli informace od výrobce, postupujte podle obecných pravidel:

  • krémy na obličej, přípravky SPF a kapalné základy musí být používány během 6-12 měsíců;
  • čisticí prostředky, včetně těch, které obsahují kyselinu, po dobu jednoho roku;
  • oční linky a řasenky – po dobu 3-4 měsíců po otevření.

Co je efektivnější – přírodní nebo organická kosmetika

Vzhledem k tomu, že přírodní kosmetika může být nazývána kosmetika, která obsahuje alespoň jednu přírodní složku, mohou rostlinné výtažky ve svém složení koexistovat s chemikáliemi, které se ukázaly jako účinné.

S organickou kosmetikou ještě obtížnější. Dosud nejefektivnější látky, které se dosud používají, nemohou být použity, protože jsou syntetizovány v chemických laboratořích. Takže dostupnost environmentálního certifikátu zaručuje pouze relativně bezpečnou kompozici, nikoliv však účinnost péče o pleť.

Zvláště pokud mluvíme o boji proti změnám souvisejících s věkem. Chcete-li porazit vrásky organické kosmetiky, nemáte takové silné komponenty. Nejlepší ingredience pro stárnoucí pokožku. jako je kyselina hyaluronová, kolagen, imunitní (regen) a pigmentační (melatime a meitan) peptidy a svalové relaxanty.

Přírodní kosmetika – Kdo by ji měl kupovat

Ti, kteří se právě začínají seznámit s “zelenými” značkami

Samozřejmě, můžete vyměnit celou kosmetiku za ekologickou při cestě do obchodu. Ale takový přechod může vážně zasáhnout peněženku. A reakce kůže na neobvyklé prostředky je nepředvídatelná.

Pro ty, kteří nemají kožní problémy.

Pokud máte normální kůži a nejste alergičtí, neváhejte experimentovat s necertifikovanými krémy a séry. Je pravda, že učení a čtení kosmetických štítků ještě nikomu neublíží.

Kdo by měl koupit bio kosmetiku?

Ti, kteří se starají o ekologii

Organické balení s certifikáty COSMOS, Cosmebio, ICEA / AIAB, NaTrue a NPA je vyrobeno z biologicky rozložitelných materiálů. Proto jsou nádoby a balení snadno recyklovány nebo likvidovány. Přitom USDA Organic neupravuje požadavky na balení.

Pro ty, kteří se starají o zvířata

Většina organických kosmetických přípravků není testována na zvířatech (pouze takové výrobky procházejí evropskými certifikáty COSMOS, Cosmebio, ICEA / AIAB, NaTrue a NPA).

Ale existují výjimky USDA Organic se nevztahuje na certifikované produkty testování na zvířatech.

Takže buďte opatrní a ověřte dostupnost nástroje v databázích PETA, Vegan Society, Cruelty Free International, CCF, BDIH, ECO Control a EcoGarantie jen pro případ.

Ti, kteří nemají rádi bohaté aroma a odstíny

Ekologičtí výrobci obvykle zneužívají parfémy. Dekorativní kosmetika “zelené” značky méně pigmentované než obvykle.

Jak si vybrat přírodní a organickou kosmetiku

Ujistěte se, a předem provedete test alergie
Pokud jste náchylní k alergiím, požádejte o testery v obchodě a zkontrolujte reakci pokožky na produkty krásy. Testery je správné používat na vnitřní straně předloktí nebo za uchem.

Podívejte se na recenze kosmetiky online

Názory uživatelů na téměř jakýkoli produkt lze nalézt v sociálních sítích nebo na fórech. Můžete také kontaktovat EWG Skin Deep. Jedná se o obrovskou základnu kosmetiky, která obsahuje údaje o všech produktech pro péči o pokožku a vlasy vyráběných v Evropě a USA.

Osvědčení o organické kosmetice

Na obalu výrobku musí být značky nebo nápis USDA Organic, ECO Control, Soil Association, NaTrue, OASIS, Asociace přírodních produktů, Ecocert, Cosmebio, ICEA / AIAB, COSMOS ORGANIC nebo COSMOS NATURAL a další.

Napsat komentář