vlasová kosmetika

Vlasová kosmetika: i vaše vlasy si zaslouží kvalitní péči

Stejnou péči, kterou věnujeme své pleti a postavě, bychom měli věnovat také svým vlasům. Často bývají právě vlasy opomíjeny, přestože se mnohdy jedná o první věc, které si na druhé osobě všimneme. Kromě toho, že by měly být upravené a čisté, je potřeba dbát také na jejich zdraví.

Vlasy, které jsou lesklé, bohaté, hezky střižené, přirozeně barevné nebo zvýrazněné kvalitní barvou, dokážou podtrhnout charakter naší celkové vizáže. Jedním z hlavních kroků k tomu, aby naši vizáž podtrhly v pozitivním smyslu, je vhodná vlasová kosmetika, kterou vlasům dopřejeme.

Vlasové minimum: šampon, kondicionér a finální péče

V dnešní době je na trhu vlasová kosmetika ve velmi širokém zastoupení a je někdy těžké si vybrat takový produkt, který bude vhodný právě pro nás. Základní řada představuje šampon, kondicionér a finální péči v podobě oleje nebo vyživovacího séra. Obzvlášť vlasové oleje, které se aplikují do konečků vlhkých, ručníkem vysušených vlasů, představují pro každé vlasy naprostý balzám.

Masky a zábaly pro pevné a lesklé vlasy

Velmi dobrou volbou, především případě, že jsou vaše vlasy hodně oslabené, vypadávají nebo ztratily lesk, je vlasová kosmetika v podobě masek a zábalů, které na vlasy intenzivně působí a dodávají jim potřebnou výživu. Mohou to být zábaly z extraktů bylinek, maska s hydratačním panthenolem nebo například včelím propolisem či bambuckým olejem.

Vlasová kosmetika pro vyživení pokožky

Kromě toho, že se vlasová kosmetika zaměřuje na péči o vlasy, existují také přípravky na vyživení pokožky hlavy. Ty se používají před samotným mytím a nabízí se například v podobě antioxidačního balzámu – extraktu. Ten vlasům dodává pevnost a působí například proti jejich vypadávání.

Vhodné přípravky právě pro vaše vlasy

Vlasová kosmetika se rozlišuje především podle toho, pro jaký konkrétní typ vlasů je určena. Jsou řady, které jsou vhodné na výživu vlasů a vlasové pokožky, které trápí lupy. Existuje vlasová kosmetika zaměřená na vlasy mastné, velmi oslabené, zničené nebo řídké. Vždy se doporučuje pořídit si na jeden problém ucelenou řadu, která od jedné značky obsahuje šampon, kondicionér a ideálně také závěrečnou péči.

Ani v případě, že žádným problémem s vlasy netrpíte, na kvalitní péči nezapomínejte. Vlasová kosmetika nabízí přípravky obohacené o výživné prvky také pro normální typ vlasů. Správným a pravidelným používáním tak zamezíte případnému budoucímu trápení a vaše vlasy budou stále pevné, lesklé a plné zdraví.

Napsat komentář