Líčení podle barvy očí

Líčení očí je pro většinu žen téměř běžnou činností, která je součástí našich denních rituálů. Každá z nás má své oblíbené způsoby líčení a barvy, které používáme. Na první pohled nám to nepřipadá jako žádná věda. Ale také už se vám někdy stalo, že jste si všimly, že kamarádce sluší ty nové fialkové oční stíny víc než vám.  Jedním z důvodů je barevná typologie očí. Právě barva očí je důležitým faktorem při výběru očních stínů a celkovém ladění celého líčení. Některé barvy se jednoduše k sobě nehodí. To je hlavní důvod, proč nám určité odstíny nesluší nebo se v nich tak úplně necítíme. Vhodně zvolená barva očních stínů vzhledem k barvě našich očí může způsobit doslova zázraky. Správným barevným odstínem můžeme naše oči zvýraznit, rozzářit či opticky zvětšit. Pro každou barvu očí platí jiná pravidla.

Modré oči

Modré oči jsou výrazné už samy o sobě. Na běžné denní líčení sáhněte po světle růžových, meruňkových, broskvových a neutrálních béžových odstínech, které krásně zvýrazní modrou barvu vašich očí. Pro výraznější líčení neuděláte chybu s tmavšími čokoládově hnědými stíny, stíny v barvě nugátu a kakaa. Pokud toužíte po více nápaditém líčení, pořiďte si temně fialové stíny. Nejvíce modrým očím sluší barvy kovu, stříbrná, zlatá a bronzová. Tyto stíny dokonale zvýrazní a prozáří vaše modré oči. Takže pro vytvoření dramatického večerního líčení použijte tyto barvy ve spojení s klasickým kouřovým líčením v odstínech černé nebo tmavě šedé.

 

Hnědé oči

Majitelky hnědých očí mají velkou výhodu, k hnědým očím se hodí téměř všechny barvy. Akorát se vyvarujte používání hnědé ve stejném odstínu, jako je barva vašich duhovek. Pak by zbytečně vaše oči zanikly. Také opatrně s šedou a černou, ty by působily příliš tvrdě. Na běžné denní líčení se hodí neutrální béžové odstíny, jemné meruňkové a perleťové. Z výraznějších stínů se nemusíte bát ani tyrkysové nebo švestkové. Pro večerní líčení se hodí nejlépe zlatavé a bronzové odstíny, díky kterým krásně vynikne vaše hnědá barva očí.

Zelené oči

Zelené oči nejvíce vyniknou, pokud použijete odstíny fialové podle intenzity barvy duhovek. Pokud máte světlejší zelené, volte i světlejší fialovou a naopak. Slušet vám budou i tóny hnědé a růžové. Zelené oči krásně zvýrazní i tmavě modré stíny. Opět platí, že pro večerní líčení je dobré přidat na sytosti odstínů.

Šedé oči

Šedé oči jsou nejvzácnější ze všech barevných variant. Šedá je neutrální barva, takže je třeba oči rozzářit nějakou výraznější barvou. Zajímavou barvou je oranžová, tmavě fialová a tmavě modrá. Podobně jako u modrých očí se nebojte sáhnout po kovových odstínech. Třeba takové stíny v barvě oceli budou skvělou volbou.

Napsat komentář